Menu
Klubbens kampe
August 2016
27.
lørdag
10.00
Brabrand IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2010) 3M - Efterår • Pulje 310
Brabrand IF's Idrætsanlæg
IF Lyseng (2)
Brabrand IF's Idrætsanlæg
27.
lørdag
10.00
Brabrand IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (2010) 3M - Efterår • Pulje 310
Brabrand IF's Idrætsanlæg
IF Lyseng (1)
Brabrand IF's Idrætsanlæg
27.
lørdag
10.00
tst Fodbold
Herrer
U9
U9 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 562
Mårslet Stadion
Brabrand IF
Mårslet Stadion
27.
lørdag
10.00
Harlev IK (2)
Kvinder
U10
U10 Piger B (2007) 5M - Efterår • Pulje 732
Næshøj Idrætscenter
Brabrand IF
Næshøj Idrætscenter
27.
lørdag
10.00
Aabyhøj IF
Herrer
U14
U14 Drenge Mester (2003) 11M - Efterår 2016 • Pulje 628
Aabyhøj Stadion
Brabrand IF
Aabyhøj Stadion
27.
lørdag
10.00
Brabrand IF
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 671
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Viby IF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
27.
lørdag
10.15
Viby IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2010) 3M - Efterår • Pulje 310
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Brabrand IF (1)
Brabrand IF's Idrætsanlæg
27.
lørdag
10.15
Viby IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (2010) 3M - Efterår • Pulje 310
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Brabrand IF (2)
Brabrand IF's Idrætsanlæg
27.
lørdag
10.30
Brabrand IF (1)
Herrer
U7
U7 Drenge (2010) 3M - Efterår • Pulje 310
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Stautrup IF (1)
Brabrand IF's Idrætsanlæg
27.
lørdag
10.30
Stautrup IF (2)
Herrer
U7
U7 Drenge (2010) 3M - Efterår • Pulje 310
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Brabrand IF (2)
Brabrand IF's Idrætsanlæg
27.
lørdag
10.40
TMG
Herrer
U9
U9 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 562
Mårslet Stadion
Brabrand IF
Mårslet Stadion
27.
lørdag
10.40
Hammel GF
Kvinder
U10
U10 Piger B (2007) 5M - Efterår • Pulje 732
Næshøj Idrætscenter
Brabrand IF
Næshøj Idrætscenter
27.
lørdag
11.00
Brabrand IF
Kvinder
U9
U9 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 751
Klank Idrætsanlæg
TMG (1)
Klank Idrætsanlæg
27.
lørdag
11.15
HEI (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 342
Skæring Stadion
Brabrand IF
Skæring Stadion
27.
lørdag
11.30
Brabrand IF
Herrer
U6
U6 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 342
Skæring Stadion
Skødstrup SF(U5)
Skæring Stadion
27.
lørdag
11.30
Brabrand IF
Kvinder
U16
U16 Piger Mester (2001) 11M - Efterår 2016 • Pulje 823
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Vildbjerg SF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
27.
lørdag
11.40
Brabrand IF
Kvinder
U9
U9 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 751
Klank Idrætsanlæg
TMG (2)
Klank Idrætsanlæg
27.
lørdag
11.45
Brabrand IF
Herrer
U6
U6 Drenge (2011) 3M - Efterår • Pulje 342
Skæring Stadion
Mørke IF
Skæring Stadion
27.
lørdag
12.00
Brabrand IF
Herrer
U10
U10 Drenge C (2007) 5M - Efterår • Pulje 545
Højbo Stadion
ACFC
Højbo Stadion
27.
lørdag
12.40
Brabrand IF
Herrer
U10
U10 Drenge C (2007) 5M - Efterår • Pulje 545
Højbo Stadion
Kolt/Hasselager IF
Højbo Stadion
27.
lørdag
12.55
Brabrand IF
Herrer
U9
U9 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 595
Riisvangen Stadion
Aabyhøj IF
Riisvangen Stadion
27.
lørdag
13.35
Aarhus Fremad (2)
Herrer
U9
U9 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 595
Riisvangen Stadion
Brabrand IF
Riisvangen Stadion
27.
lørdag
14.00
Brabrand
Herrer
Senior
2. division • Pulje 3
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Jammerbugt FC
Brabrand IF's Idrætsanlæg
28.
søndag
10.00
Brabrand IF
Kvinder
U11
U11 Piger B (2006) 8M - Efterår • Pulje 211
Brabrand IF's Idrætsanlæg
AIA/Tranbjerg
Brabrand IF's Idrætsanlæg
28.
søndag
10.00
IF Lyseng
Herrer
U10
U10 Drenge A (2007) 5M - Efterår • Pulje 513
Lyseng Idrætspark
Brabrand IF
Lyseng Idrætspark
28.
søndag
10.00
ASA, Aarhus
Herrer
U10
U10 Drenge B (2007) 5M - Efterår • Pulje 525
ASA's Idrætsanlæg
Brabrand IF
ASA's Idrætsanlæg
28.
søndag
10.40
Brabrand IF
Kvinder
U11
U11 Piger B (2006) 8M - Efterår • Pulje 211
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Stautrup IF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
28.
søndag
10.40
FC Skanderborg
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 5M - Efterår • Pulje 505
ASA's Idrætsanlæg
Brabrand IF
ASA's Idrætsanlæg
28.
søndag
10.40
VSK Aarhus
Herrer
U10
U10 Drenge A (2007) 5M - Efterår • Pulje 513
Lyseng Idrætspark
Brabrand IF
Lyseng Idrætspark
28.
søndag
10.40
Stautrup IF
Herrer
U10
U10 Drenge B (2007) 5M - Efterår • Pulje 525
ASA's Idrætsanlæg
Brabrand IF
ASA's Idrætsanlæg
28.
søndag
11.00
Fuglebakken KFUM (TN)
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 574
Højlyngen
Brabrand IF
Højlyngen
28.
søndag
11.00
Brabrand IF
Herrer
U8
U8 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 625
Brabrand IF's Idrætsanlæg
AGF, Aarhus
Brabrand IF's Idrætsanlæg
28.
søndag
11.20
Brabrand IF
Herrer
U11
U11 Drenge C (2006) 5M - Efterår • Pulje 505
ASA's Idrætsanlæg
ASA, Aarhus
ASA's Idrætsanlæg
28.
søndag
11.30
Stautrup IF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge C (2009) 5M - Efterår • Pulje 645
Stautrup Idrætsanlæg
Brabrand IF
Stautrup Idrætsanlæg
28.
søndag
11.40
Fuglebakken KFUM (SH)
Herrer
U9
U9 Drenge B (2008) 5M - Efterår • Pulje 574
Højlyngen
Brabrand IF
Højlyngen
28.
søndag
11.40
Brabrand IF
Herrer
U8
U8 Drenge B (2009) 5M - Efterår • Pulje 625
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Viby IF (2)
Brabrand IF's Idrætsanlæg
28.
søndag
12.10
Stautrup IF (1)
Herrer
U8
U8 Drenge C (2009) 5M - Efterår • Pulje 645
Stautrup Idrætsanlæg
Brabrand IF
Stautrup Idrætsanlæg
28.
søndag
12.30
Brabrand IF
Herrer
U12
Golden League - U12 Drenge (2005) - 1. runde • Pulje 1
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Vinding SF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
28.
søndag
15.30
Brabrand IF
Kvinder
U15
U15 Piger Mester (2002) 11M - Efterår 2016 • Pulje 862
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Randers Freja
Brabrand IF's Idrætsanlæg
28.
søndag
16.00
Brabrand IF
Herrer
U13
U13 Drenge 1 (2004) 8M - Efterår 2016 • Pulje 736
Brabrand IF's Idrætsanlæg
ACFC
Brabrand IF's Idrætsanlæg
28.
søndag
17.10
Brabrand IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 128
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Aros FC (1)
Brabrand IF's Idrætsanlæg
29.
mandag
19.00
Brabrand IF
Herrer
Oldboys/girls
ØOB Oldboys 35 år 11 mands • Kreds 3
Brabrand IF's Idrætsanlæg
ASA, Aarhus
Brabrand IF's Idrætsanlæg
29.
mandag
19.00
Stautrup IF
Herrer
Oldboys/girls
ØOB Oldboys 45 år 11 mands • Kreds 9
Stautrup Idrætsanlæg
Brabrand IF
Stautrup Idrætsanlæg
29.
mandag
19.00
Brabrand IF
Herrer
Oldboys/girls
ØOB Oldboys 55 år 11 mands • Kreds 15
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Stautrup IF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
29.
mandag
19.00
Brabrand IF
Herrer
Oldboys/girls
ØOB Oldboys 60 år 7 mands • Kreds 20
Brabrand IF's Idrætsanlæg
HOG Hinnerup
Brabrand IF's Idrætsanlæg
30.
tirsdag
18.30
Brabrand IF
Herrer
U12
U12 Drenge B2 (2005) 8M - Efterår • Pulje 61
Brabrand IF's Idrætsanlæg
ASA, Aarhus
Brabrand IF's Idrætsanlæg
30.
tirsdag
18.30
Eastside Viborg/BT-SVIF
Kvinder
U16
U16 Piger Mester (2001) 11M - Efterår 2016 • Pulje 823
Overlund Stadion
Brabrand IF
Overlund Stadion
30.
tirsdag
18.45
Brabrand IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2016 • Pulje 128
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Flamengo Garrinchas
Brabrand IF's Idrætsanlæg
30.
tirsdag
19.00
Hårby IK 81
Kvinder
U15
U15 Piger C2 (2002) 8M - Efterår • Pulje 281
Borgernes Hus
Brabrand IF
Borgernes Hus
31.
onsdag
17.30
BMI
Kvinder
U12
U12 Piger B (2005) 8M - Efterår • Pulje 230
Egelund Idrætscenter
Brabrand IF
Egelund Idrætscenter
31.
onsdag
18.00
Harlev IK
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (2003) 11M/9M - Efterår 2016 • Pulje 671
Næshøj Idrætscenter
Brabrand IF
Næshøj Idrætscenter
31.
onsdag
18.30
VSK Aarhus
Kvinder
Oldboys/girls
Oldgirls (+28) 7M - Efterår • Pulje 320
Vejlby/Risskov Centret
Brabrand IF
Vejlby/Risskov Centret
31.
onsdag
19.00
Brabrand IF
Herrer
Oldboys/girls
ØOB Oldboys 30 år 11 mands • Kreds 1
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Skovbakken OB
Brabrand IF's Idrætsanlæg
31.
onsdag
19.00
Brabrand IF
Herrer
Oldboys/girls
ØOB Oldboys 50 år 11 mands • Kreds 12
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Fuglebakken KFUM Århus
Brabrand IF's Idrætsanlæg
31.
onsdag
19.00
CIF
Herrer
Oldboys/girls
ØOB Oldboys 60 år 11 mands • Kreds 16
CIF's Anlæg
Brabrand IF
CIF's Anlæg
September 2016
1.
torsdag
18.00
Brabrand IF
Herrer
U12
U12 Drenge B1 (2005) 8M - Efterår • Pulje 52
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Hammel GF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
1.
torsdag
18.00
Gylling B
Kvinder
U15
U15 Piger C2 (2002) 8M - Efterår • Pulje 281
Gylling Skole
Brabrand IF
Gylling Skole
1.
torsdag
18.45
Stilling IF (S5/133)
Herrer
Senior
DBU Jylland Pokal - Herrer • Pulje 1
Stilling Stadion
Brabrand IF (S5/128)
Stilling Stadion
1.
torsdag
19.15
Skødstrup SF (2/670)
Herrer
U14
DBU Jylland Pokal U14 Drenge/11 (2003) • Pulje 1
Midtpunktet
Brabrand IF (M/628)
Midtpunktet