Menu

Hvem skal jeg ringe til?

 

          
 



Kasserer
Harrie Horsmans           

4268 8860                        
Email:          
Horsmans@stofanet.dk



Ind/udmeldelse                
Spiller certifikat                
Kontingent                   
Medlems lister       
Kontakt til JBU                    
Børne attester           
Senior Udvalg           
 

Kampfordeler  
Harrie Horsmans
    
4268 8860          
Email:        
horsmans@stofanet.dk




Kamp flytning                      
Bane påsætning           
Kontakt til dommerklubben









Klub Konsulent
                                   
Ledig

 
 

Materiale ansvarlig

Morten Bo Madsen

25 40 01 31   

Email: Morten@e81.dk             

Nye bolde  
Kegler  / Veste      
Boldskabe / nøgler          
Spilletøj           
Trænertøj
 
   


Børne Konsulent

Morten Bo Madsen         
25 40 01 31
Email:
Morten@e81.dk

   

Børne fodbold  (8-5-3 mands)                
Forældre trænere 
Inspirations kurser
  


 

Leder af piger/dame afd

Egon Laursen            
24 21 44 25         
Email:

Egon@laursen.mail.dk

Ansættelse af trænere

11 mands fodbold ( Pige afd.)          
8-5-3 mands (Pige afd.)

Pigeraketten



     

 

 

Opdateret d.16/9/2017  
  
  
 

 

Klub- og Stævnekampe
November 2017
19.
søndag
09.24
Brabrand IF (2)
7 - 1
Kvinder
U14
U14 Piger B (2004) INDE • Pulje 91
Pindstrup Hallen
Dronningborg B
Pindstrup Hallen
19.
søndag
09.24
IF Lyseng
1 - 3
Kvinder
U14
U14 Piger B (2004) INDE • Pulje 92
Den Ny Brabrand Hal
Brabrand IF (1)
Den Ny Brabrand Hal
19.
søndag
09.48
Brabrand IF (2)
2 - 3
Kvinder
U14
U14 Piger B (2004) INDE • Pulje 91
Pindstrup Hallen
Langaa IK
Pindstrup Hallen
19.
søndag
10.12
Brabrand IF (1)
4 - 0
Kvinder
U14
U14 Piger B (2004) INDE • Pulje 92
Den Ny Brabrand Hal
Kolind Midtdjurs (2)
Den Ny Brabrand Hal
19.
søndag
10.36
Randers Freja
1 - 0
Kvinder
U14
U14 Piger B (2004) INDE • Pulje 91
Pindstrup Hallen
Brabrand IF (2)
Pindstrup Hallen
19.
søndag
10.48
Brabrand IF (1)
5 - 0
Kvinder
U14
U14 Piger B (2004) INDE • Pulje 92
Den Ny Brabrand Hal
TMG
Den Ny Brabrand Hal
19.
søndag
11.24
FC Skanderborg (2)
1 - 3
Kvinder
U14
U14 Piger B (2004) INDE • Pulje 92
Den Ny Brabrand Hal
Brabrand IF (1)
Den Ny Brabrand Hal
19.
søndag
12.36
Brabrand IF
2 - 3
Herrer
U14
U14 Drenge A/B (2004) INDE • Pulje 41
Den Ny Brabrand Hal
Langaa IK
Den Ny Brabrand Hal
19.
søndag
13.12
Galten FS
4 - 3
Herrer
U14
U14 Drenge A/B (2004) INDE • Pulje 41
Den Ny Brabrand Hal
Brabrand IF
Den Ny Brabrand Hal
19.
søndag
13.36
Brabrand IF (1)
6 - 1
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 72
Voldum Hallen
Romalt IF
Voldum Hallen
19.
søndag
14.00
Brabrand IF
0 - 6
Herrer
U14
U14 Drenge A/B (2004) INDE • Pulje 41
Den Ny Brabrand Hal
Aabyhøj IF (1)
Den Ny Brabrand Hal
19.
søndag
14.12
Lystrup IF
2 - 3
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 72
Voldum Hallen
Brabrand IF (1)
Voldum Hallen
19.
søndag
14.24
Brabrand IF (2)
2 - 3
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 73
Borgernes Hus
Silkeborg IF Q
Borgernes Hus
19.
søndag
14.30
Esbjerg
livescore
-
Herrer
Senior
NordicBet LIGA • 1.Division
Blue Water Arena
Brabrand
Blue Water Arena
19.
søndag
14.36
Brabrand IF
2 - 5
Herrer
U14
U14 Drenge A/B (2004) INDE • Pulje 41
Den Ny Brabrand Hal
VRI (2)
Den Ny Brabrand Hal
19.
søndag
14.48
Brabrand IF (2)
5 - 2
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 73
Borgernes Hus
Hatting-Torsted Fodbold (2)
Borgernes Hus
19.
søndag
15.00
Brabrand IF (1)
2 - 2
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 72
Voldum Hallen
IF Mols
Voldum Hallen
19.
søndag
15.24
Brabrand IF
4 - 3
Kvinder
U18
U18 Piger A/B (2000-2001) INDE • Pulje 71
Den Ny Brabrand Hal
Silkeborg IF Q (1)
Den Ny Brabrand Hal
19.
søndag
15.36
Brabrand IF (1)
4 - 1
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 72
Voldum Hallen
Ørsted IF
Voldum Hallen
19.
søndag
15.36
Sejs Svejbæk IF
0 - 4
Kvinder
U16
U16 Piger A/B (2002) INDE • Pulje 73
Borgernes Hus
Brabrand IF (2)
Borgernes Hus
19.
søndag
15.48
Brabrand IF
7 - 0
Kvinder
U18
U18 Piger A/B (2000-2001) INDE • Pulje 71
Den Ny Brabrand Hal
Skødstrup SF
Den Ny Brabrand Hal
19.
søndag
16.12
Silkeborg IF Q (3)
3 - 4
Kvinder
U18
U18 Piger A/B (2000-2001) INDE • Pulje 71
Den Ny Brabrand Hal
Brabrand IF
Den Ny Brabrand Hal
19.
søndag
16.36
Gauerslund IF
1 - 2
Kvinder
U18
U18 Piger A/B (2000-2001) INDE • Pulje 71
Den Ny Brabrand Hal
Brabrand IF
Den Ny Brabrand Hal
25.
lørdag
09.00
Brabrand IF
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 2. stævne • Pulje 46
tst Kunstgræsbane
Hasle B
tst Kunstgræsbane
25.
lørdag
09.15
Brabrand IF
Kvinder
Senior
Kvinder B - Futsal • Pulje 10
Søften Kultur- og Idrætscenter
Ebeltoft IF
Søften Kultur- og Idrætscenter
25.
lørdag
09.35
Brabrand IF
Kvinder
Senior
Kvinder B - Futsal • Pulje 10
Søften Kultur- og Idrætscenter
Christiansbjerg IF
Søften Kultur- og Idrætscenter
25.
lørdag
09.40
Aabyhøj IF
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 2. stævne • Pulje 46
tst Kunstgræsbane
Brabrand IF
tst Kunstgræsbane
25.
lørdag
10.20
IF Lyseng (2)
Herrer
U11
U11 Drenge Kunstgræsturnering - 2. stævne • Pulje 46
tst Kunstgræsbane
Brabrand IF
tst Kunstgræsbane
25.
lørdag
10.25
Brazil Football College
Kvinder
Senior
Kvinder B - Futsal • Pulje 10
Søften Kultur- og Idrætscenter
Brabrand IF
Søften Kultur- og Idrætscenter
25.
lørdag
11.00
Vorup FB (1)
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 2. stævne • Pulje 5
Hornslet Kunstgræsbane
Brabrand IF
Hornslet Kunstgræsbane
25.
lørdag
11.40
Brabrand IF
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 2. stævne • Pulje 5
Hornslet Kunstgræsbane
Viby IF (1)
Hornslet Kunstgræsbane
25.
lørdag
12.20
Hornslet IF (1)
Herrer
U12
U12 Drenge kunstgræsturnering - 2. stævne • Pulje 5
Hornslet Kunstgræsbane
Brabrand IF
Hornslet Kunstgræsbane
25.
lørdag
14.00
Hobro IK
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 1 - Eliteserien (2005) 11M • Pulje 150
Hobro Kunstgræsbane
Brabrand IF
Hobro Kunstgræsbane
25.
lørdag
15.55
Brabrand IF
Kvinder
U14
U14 Piger B - Futsal (2004) • Pulje 91
Midtpunktet - Hal 2
Silkeborg IF Q
Midtpunktet - Hal 2
25.
lørdag
16.30
FC Kolding Nord
Kvinder
U14
U14 Piger B - Futsal (2004) • Pulje 91
Midtpunktet - Hal 2
Brabrand IF
Midtpunktet - Hal 2
25.
lørdag
17.05
Brabrand IF
Kvinder
U14
U14 Piger B - Futsal (2004) • Pulje 91
Midtpunktet - Hal 2
SIF Assentoft
Midtpunktet - Hal 2

DBU Jylland