Menu

Græsplan efterår 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    Information om billetpriser
  • Klubnyt
    Fanarrangement til Thisted kampen
  • Klubnyt
    U16 piger spillede A-finale i Vildbjerg Cup
Klubbens næste kampe
August 2017
23.
onsdag
18.30
Brabrand IF
2 - 3
Kvinder
U16
U16 Piger C (2002) 8M - Efterår • Pulje 290
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Grenaa IF/Østdjurs 91
Brabrand IF's Idrætsanlæg
23.
onsdag
19.00
Brabrand IF
0 - 1
Herrer
M+50
ØOB Oldboys 50 år 11 mands • Kreds 13
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Røde Fane IF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
24.
torsdag
17.00
Brabrand IF
Herrer
U13
U13 Drenge C2 (2005) 8M - Efterår • Pulje 89
Brabrand IF's Idrætsanlæg
ASA, Aarhus
Brabrand IF's Idrætsanlæg
24.
torsdag
19.00
Brabrand IF
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7M - Efterår • Pulje 132
Brabrand IF's Idrætsanlæg
FC Safe
Brabrand IF's Idrætsanlæg
25.
fredag
18.30
Brabrand IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 5 - Efterår 2017 • Pulje 127
Brabrand IF's Idrætsanlæg
ASA, Aarhus
Brabrand IF's Idrætsanlæg
26.
lørdag
10.00
Brabrand IF (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (2012) 3M - Efterår • Pulje 344
Brabrand IF's Idrætsanlæg
VSK Aarhus (1)
Brabrand IF's Idrætsanlæg
26.
lørdag
10.00
IF Lyseng (1)
Herrer
U6
U6 Drenge (2012) 3M - Efterår • Pulje 344
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Brabrand IF (3)
Brabrand IF's Idrætsanlæg
26.
lørdag
10.00
Brabrand IF
Herrer
U10
U10 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 544
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Hasle B
Brabrand IF's Idrætsanlæg
26.
lørdag
10.15
Brabrand IF (3)
Herrer
U6
U6 Drenge (2012) 3M - Efterår • Pulje 344
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Stautrup IF (2)
Brabrand IF's Idrætsanlæg
26.
lørdag
10.15
Stautrup IF (3)
Herrer
U6
U6 Drenge (2012) 3M - Efterår • Pulje 344
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Brabrand IF (2)
Brabrand IF's Idrætsanlæg
26.
lørdag
10.30
IF Lyseng (2)
Herrer
U6
U6 Drenge (2012) 3M - Efterår • Pulje 344
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Brabrand IF (2)
Brabrand IF's Idrætsanlæg
26.
lørdag
10.30
Todbjerg/Mejlby IF
Herrer
U6
U6 Drenge (2012) 3M - Efterår • Pulje 344
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Brabrand IF (3)
Brabrand IF's Idrætsanlæg
26.
lørdag
10.40
Brabrand IF
Herrer
U10
U10 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 544
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Hammel GF (3)
Brabrand IF's Idrætsanlæg
26.
lørdag
11.00
Brabrand IF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 1 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 702
Brabrand IF's Idrætsanlæg
FS Holstebro
Brabrand IF's Idrætsanlæg
26.
lørdag
13.30
Brabrand IF
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 515
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Gauerslund IF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
27.
søndag
10.00
Brabrand IF
Herrer
U8
U8 Drenge C (2010) 5M - Efterår • Pulje 645
Brabrand IF's Idrætsanlæg
ASA, Aarhus
Brabrand IF's Idrætsanlæg
27.
søndag
10.30
Brabrand IF
Herrer
U8
U8 Drenge C (2010) 5M - Efterår • Pulje 645
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Hasle B
Brabrand IF's Idrætsanlæg
27.
søndag
11.00
Brabrand IF
Kvinder
U10
U10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 732
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Hasle B
Brabrand IF's Idrætsanlæg
27.
søndag
11.40
Brabrand IF
Kvinder
U10
U10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 732
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Søften GF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
27.
søndag
13.45
Brabrand
Herrer
Senior
NordicBet LIGA • 1.Division
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Thisted
Brabrand IF's Idrætsanlæg
28.
mandag
19.00
Brabrand IF
Herrer
M+60
ØOB Oldboys 60 år 7 mands • Kreds 21
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Aabyhøj IF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
29.
tirsdag
18.30
Brabrand IF
Kvinder
Senior
Kvinde C1 (+15) 7M - Efterår • Pulje 302
Brabrand IF's Idrætsanlæg
IF Lyseng
Brabrand IF's Idrætsanlæg