Menu

Skolefodbold

 

Invitation:

Kom til fodboldstævne

for piger i Brabrandhallen

Kom og vær med når Brabrand IF Fodbold inviterer til stort, sjovt fodboldstævne for piger i 0. 1. og 2. klasse på Engdalskolen og Sødalsskolen.

Stævnet løber af stablen 4. marts 2018 kl. 9.00 til 15.00 i Brabrandhallens hal 2.

For at være med skal man samle et hold med piger fra en skoleklasse. Det er IKKE er krav, at pigerne kan spille fodbold. 

Hvert hold skal bestå af 4-5 spillere. Holdet skal også have en leder, som er en forældre eller måske en anden voksen, der vil være med at give pigerne en god dag med fodbold på menuen. Det er heller ikke et krav, at holdets leder kan spille fodbold eller kender reglerne. Det hjælper Brabrand IF selvfølgelig med.


Foreløbigt program:

9.00 - 11.00: 0. klassernes kampe

11:00 - 13:00: 1. klassernes kampe

13:00 - 15.00: 2. klassernes kampe

Det endelige program afhænger af antal tilmeldte hold og annonceres her på siden hurtigst muligt.

Brabrands IFs trænere, frivillige og nogle af de store fodbold-piger er med på dagen.

Arrangørerne håber på en sjov dag, som giver spillerne lyst til at spille endnu mere fodbold.

Deltagelse er gratis, og der er medaljer til alle, der spiller med!


Kontaktpersoner for holdledere og spillere

Engdalskolen:  Sødalskolen
Dorthe Koch    Lisa Kloster Kjeldsen
dorthe.koch@email.dk  lisaklosterkjeldsen@gmail.com
Mobil: 20993844 Mobil: 61657706
BIF træner for Årgang 2011 BIF træner for Årgang 2009/2008


Sidste frist for tilmelding er fredag 23. februar 2018.

TILMELD ET HOLD

Hovedsponsor

Klub- og Stævnekampe
Februar 2018
24.
lørdag
10.38
Brabrand IF (2)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 24.02.18 • Pulje 132
tst Aktivcenter
Lystrup IF
tst Aktivcenter
24.
lørdag
10.38
Brabrand IF (1)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 24.02.18 • Pulje 133
tst Aktivcenter
IF Lyseng (2)
tst Aktivcenter
24.
lørdag
11.02
Hørning IF (2)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 24.02.18 • Pulje 132
tst Aktivcenter
Brabrand IF (2)
tst Aktivcenter
24.
lørdag
11.02
Sabro IF
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 24.02.18 • Pulje 133
tst Aktivcenter
Brabrand IF (1)
tst Aktivcenter
24.
lørdag
11.34
Brabrand IF (2)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 24.02.18 • Pulje 132
tst Aktivcenter
AIA/Tranbjerg (1)
tst Aktivcenter
24.
lørdag
11.34
Brabrand IF (1)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 24.02.18 • Pulje 133
tst Aktivcenter
AIA/Tranbjerg (2)
tst Aktivcenter
24.
lørdag
11.50
Kolt/Hasselager IF (1)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 24.02.18 • Pulje 132
tst Aktivcenter
Brabrand IF (2)
tst Aktivcenter
24.
lørdag
11.50
Kolt/Hasselager IF (2)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 24.02.18 • Pulje 133
tst Aktivcenter
Brabrand IF (1)
tst Aktivcenter
24.
lørdag
12.00
Aabybro IF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 1 - Eliteserien (2005) 11M • Pulje 150
Aabybro Idrætscenter
Brabrand IF
Aabybro Idrætscenter
24.
lørdag
12.22
Brabrand IF (2)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 24.02.18 • Pulje 132
tst Aktivcenter
IF Lyseng (1)
tst Aktivcenter
24.
lørdag
12.22
Brabrand IF (1)
Herrer
U6
U6 Drenge 3M INDE (2012) 24.02.18 • Pulje 133
tst Aktivcenter
Hørning IF (1)
tst Aktivcenter
24.
lørdag
13.00
Brabrand IF
Herrer
U8
U8 Drenge A INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 76
Midtpunktet - Hal 1
Skødstrup SF
Midtpunktet - Hal 1
24.
lørdag
13.10
Hammel GF (2)
Herrer
U8
U8 Drenge B INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 82
AVK Hallen
Brabrand IF
AVK Hallen
24.
lørdag
13.20
Vorup FB
Herrer
U8
U8 Drenge A INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 76
Midtpunktet - Hal 1
Brabrand IF
Midtpunktet - Hal 1
24.
lørdag
13.30
Brabrand IF
Herrer
U8
U8 Drenge B INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 82
AVK Hallen
VRI
AVK Hallen
24.
lørdag
13.50
Brabrand IF
Herrer
U8
U8 Drenge A INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 76
Midtpunktet - Hal 1
Lystrup IF
Midtpunktet - Hal 1
24.
lørdag
14.00
Brabrand IF
Herrer
U8
U8 Drenge B INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 82
AVK Hallen
Aabyhøj IF (2)
AVK Hallen
24.
lørdag
14.10
Helsted Fremad IF
Herrer
U8
U8 Drenge A INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 76
Midtpunktet - Hal 1
Brabrand IF
Midtpunktet - Hal 1
24.
lørdag
14.40
Brabrand IF
Kvinder
U12
U12 Piger B INDE (2006) 24.02.18 • Pulje 9
Den Ny Brabrand Hal
Alliancen IF
Den Ny Brabrand Hal
24.
lørdag
14.50
Stautrup IF
Herrer
U8
U8 Drenge B INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 82
AVK Hallen
Brabrand IF
AVK Hallen
24.
lørdag
15.15
Brabrand IF
Herrer
U8
U8 Drenge C INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 92
KHIF Hallen
Aarhus Fremad (3)
KHIF Hallen
24.
lørdag
15.20
Aabyhøj IF (1)
Kvinder
U12
U12 Piger B INDE (2006) 24.02.18 • Pulje 9
Den Ny Brabrand Hal
Brabrand IF
Den Ny Brabrand Hal
24.
lørdag
15.20
Galten FS
Herrer
U8
U8 Drenge B INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 82
AVK Hallen
Brabrand IF
AVK Hallen
24.
lørdag
15.40
Sabro IF
Kvinder
U12
U12 Piger B INDE (2006) 24.02.18 • Pulje 9
Den Ny Brabrand Hal
Brabrand IF
Den Ny Brabrand Hal
24.
lørdag
15.55
Grundfør UI
Herrer
U8
U8 Drenge C INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 92
KHIF Hallen
Brabrand IF
KHIF Hallen
24.
lørdag
16.10
Brabrand IF
Kvinder
U12
U12 Piger B INDE (2006) 24.02.18 • Pulje 9
Den Ny Brabrand Hal
Helsted Fremad IF
Den Ny Brabrand Hal
24.
lørdag
16.15
Kjellerup IF
Herrer
Senior
Herre Serie 1 / Træningskamp • Privat
Kjellerup Kunstgræsbane
Brabrand IF
Kjellerup Kunstgræsbane
24.
lørdag
16.15
ASA, Aarhus
Herrer
U8
U8 Drenge C INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 92
KHIF Hallen
Brabrand IF
KHIF Hallen
24.
lørdag
16.30
Brabrand IF
Kvinder
U12
U12 Piger B INDE (2006) 24.02.18 • Pulje 9
Den Ny Brabrand Hal
Kristrup Boldklub
Den Ny Brabrand Hal
24.
lørdag
16.45
Brabrand IF
Herrer
U8
U8 Drenge C INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 92
KHIF Hallen
Galten FS
KHIF Hallen
24.
lørdag
17.05
Brabrand IF
Herrer
U8
U8 Drenge C INDE (2010) 24.02.18 • Pulje 92
KHIF Hallen
Lystrup IF
KHIF Hallen
25.
søndag
08.30
Jelling fS (2)
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 25.02.17 • Pulje 26
Ørting Hallen
Brabrand IF (2)
Ørting Hallen
25.
søndag
09.00
Brabrand IF
Herrer
U9
U9 Drenge C INDE (2009) 25.02.18 • Pulje 66
Den Ny Brabrand Hal
ASA, Aarhus (2)
Den Ny Brabrand Hal
25.
søndag
09.30
Galten FS
Herrer
U9
U9 Drenge C INDE (2009) 25.02.18 • Pulje 66
Den Ny Brabrand Hal
Brabrand IF
Den Ny Brabrand Hal
25.
søndag
09.50
Brabrand IF (2)
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 25.02.17 • Pulje 26
Ørting Hallen
Voerladegaard IF
Ørting Hallen
25.
søndag
10.10
FC Skanderborg (2)
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 25.02.17 • Pulje 26
Ørting Hallen
Brabrand IF (2)
Ørting Hallen
25.
søndag
10.10
Brabrand IF
Herrer
U9
U9 Drenge C INDE (2009) 25.02.18 • Pulje 66
Den Ny Brabrand Hal
Skødstrup SF (2)
Den Ny Brabrand Hal
25.
søndag
10.30
Lystrup IF
Herrer
U9
U9 Drenge C INDE (2009) 25.02.18 • Pulje 66
Den Ny Brabrand Hal
Brabrand IF
Den Ny Brabrand Hal
25.
søndag
10.50
Brabrand IF (2)
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 25.02.17 • Pulje 26
Ørting Hallen
TMG (2)
Ørting Hallen
25.
søndag
11.00
Brabrand IF
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 25.02.18 • Pulje 56
KHIF Hallen
Sabro IF
KHIF Hallen
25.
søndag
11.10
Brabrand IF
Herrer
U9
U9 Drenge C INDE (2009) 25.02.18 • Pulje 66
Den Ny Brabrand Hal
Stautrup IF (2)
Den Ny Brabrand Hal
25.
søndag
11.30
Brabrand IF
Herrer
U10
U10 Drenge B INDE (2008) 25.02.18 • Pulje 33
Stjær Hallen
Hårby IK 81
Stjær Hallen
25.
søndag
11.40
IF Lyseng
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 25.02.18 • Pulje 56
KHIF Hallen
Brabrand IF
KHIF Hallen
25.
søndag
11.50
Skødstrup SF
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2007) 25.02.18 • Pulje 19
Den Ny Brabrand Hal
Brabrand IF
Den Ny Brabrand Hal
25.
søndag
11.50
Auning IF
Herrer
U10
U10 Drenge B INDE (2008) 25.02.18 • Pulje 33
Stjær Hallen
Brabrand IF
Stjær Hallen
25.
søndag
11.50
Stjær B
Herrer
U10
U10 Drenge C INDE (2008) 25.02.18 • Pulje 42
Bellevue Hal B
Brabrand IF
Bellevue Hal B
25.
søndag
12.00
TRIF
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 25.02.18 • Pulje 56
KHIF Hallen
Brabrand IF
KHIF Hallen
25.
søndag
12.10
Brabrand IF
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2007) 25.02.18 • Pulje 19
Den Ny Brabrand Hal
Team Østjylland (2)
Den Ny Brabrand Hal
25.
søndag
12.10
IF Lyseng
Herrer
U10
U10 Drenge B INDE (2008) 25.02.18 • Pulje 33
Stjær Hallen
Brabrand IF
Stjær Hallen
25.
søndag
12.20
Brabrand IF
Herrer
U10
U10 Drenge C INDE (2008) 25.02.18 • Pulje 42
Bellevue Hal B
Gjern IF (1)
Bellevue Hal B
25.
søndag
12.30
Brabrand IF
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 25.02.18 • Pulje 56
KHIF Hallen
Aabyhøj IF
KHIF Hallen
25.
søndag
12.40
Brabrand IF
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2007) 25.02.18 • Pulje 19
Den Ny Brabrand Hal
ST 70
Den Ny Brabrand Hal
25.
søndag
12.40
Brabrand IF
Herrer
U10
U10 Drenge B INDE (2008) 25.02.18 • Pulje 33
Stjær Hallen
SIF Assentoft
Stjær Hallen
25.
søndag
12.50
Brabrand IF
Herrer
U10
U10 Drenge C INDE (2008) 25.02.18 • Pulje 42
Bellevue Hal B
VRI (2)
Bellevue Hal B
25.
søndag
12.50
Brabrand IF
Herrer
U9
U9 Drenge B INDE (2009) 25.02.18 • Pulje 56
KHIF Hallen
Kolt/Hasselager IF (1)
KHIF Hallen
25.
søndag
13.10
Galten FS
Herrer
U10
U10 Drenge B INDE (2008) 25.02.18 • Pulje 33
Stjær Hallen
Brabrand IF
Stjær Hallen
25.
søndag
13.10
Aabyhøj IF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge C INDE (2008) 25.02.18 • Pulje 42
Bellevue Hal B
Brabrand IF
Bellevue Hal B
25.
søndag
13.30
Søften GF
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2007) 25.02.18 • Pulje 19
Den Ny Brabrand Hal
Brabrand IF
Den Ny Brabrand Hal
25.
søndag
13.30
Brabrand IF
Herrer
U10
U10 Drenge A INDE (2008) 25.02.18 • Pulje 30
Bellevue Hal B
TMG
Bellevue Hal B
25.
søndag
13.50
Brabrand IF (1)
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 25.02.17 • Pulje 24
Romalt Aktivitetshal
Romalt IF
Romalt Aktivitetshal
25.
søndag
14.00
VRI (2)
Herrer
U11
U11 Drenge C INDE (2007) 25.02.18 • Pulje 19
Den Ny Brabrand Hal
Brabrand IF
Den Ny Brabrand Hal
25.
søndag
14.00
Vejle B
Herrer
U10
U10 Drenge A INDE (2008) 25.02.18 • Pulje 30
Bellevue Hal B
Brabrand IF
Bellevue Hal B
25.
søndag
14.10
Vorup FB
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 25.02.17 • Pulje 24
Romalt Aktivitetshal
Brabrand IF (1)
Romalt Aktivitetshal
25.
søndag
14.30
Helsted Fremad IF (1)
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 25.02.17 • Pulje 24
Romalt Aktivitetshal
Brabrand IF (1)
Romalt Aktivitetshal
25.
søndag
14.30
Brabrand IF
Kvinder
U10
U10 Piger B INDE (2008) 25.02.18 • Pulje 48
Den Ny Brabrand Hal
FC Skanderborg (1)
Den Ny Brabrand Hal
25.
søndag
14.40
Brabrand IF
Herrer
U10
U10 Drenge A INDE (2008) 25.02.18 • Pulje 30
Bellevue Hal B
AIA/Tranbjerg
Bellevue Hal B
25.
søndag
14.50
Helsted Fremad IF (2)
Kvinder
U10
U10 Piger B INDE (2008) 25.02.18 • Pulje 48
Den Ny Brabrand Hal
Brabrand IF
Den Ny Brabrand Hal
25.
søndag
15.00
Brabrand IF (1)
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 25.02.17 • Pulje 24
Romalt Aktivitetshal
Grenaa IF (1)
Romalt Aktivitetshal
25.
søndag
15.00
Alliancen IF (2)
Herrer
U10
U10 Drenge A INDE (2008) 25.02.18 • Pulje 30
Bellevue Hal B
Brabrand IF
Bellevue Hal B
25.
søndag
15.10
ASA, Aarhus
Kvinder
U10
U10 Piger B INDE (2008) 25.02.18 • Pulje 48
Den Ny Brabrand Hal
Brabrand IF
Den Ny Brabrand Hal
25.
søndag
15.30
IF Midtdjurs (1)
Kvinder
U11
U11 Piger B INDE (2007) 25.02.17 • Pulje 24
Romalt Aktivitetshal
Brabrand IF (1)
Romalt Aktivitetshal
25.
søndag
15.40
Brabrand IF
Herrer
U10
U10 Drenge A INDE (2008) 25.02.18 • Pulje 30
Bellevue Hal B
VRI
Bellevue Hal B
25.
søndag
15.40
Brabrand IF
Kvinder
U10
U10 Piger B INDE (2008) 25.02.18 • Pulje 48
Den Ny Brabrand Hal
IF Midtdjurs (2)
Den Ny Brabrand Hal

DBU Jylland