Menu

BIF Historie fra 2000-09 (1)

2000
Den tidl. liga spiller Gunner Lind vender tilbage til Brabrand IF
Æresmedlemmernes pokal til Flemming Møller
Fodboldafd. får en erhvervsklub: Bold & Bussiness”
DBU`s fodboldskole i uge 29 samt micro fodboldskole i september
Lars Lundkvist bliver træner for AGF`s superliga hold i en 7 ugers periode
Thomas Andersen overtager træningen i Brabrand i perioden.
Boris Schwartz æresmedlem af fodboldafdelingen
Serie 1 rykker op i Jyllandsserien
Jan Lindegård stopper som formand for fodboldafd.
All-star pokalen til Jacob Sørensen
Lars Lundkvist stopper som træner i Brabrand – overtager træningen i Skovbakken
Jacob Sørensen topscorer i serie 1 med 28 mål i 22 kampe.
Serie 1 taber i semifinalen om JM til Støvring efter omkamp og straffesparkskonkurrence
Brabrands nye Jyllandsseriehold trænes fra næste sæson af Thomas Andersen og Jørgen Trads.

2001-
Disse sider er stadig under udarbejdelse af Flemming Møller & co..

 

Oprykkerholdet til Danmarks-serien i 2002'

 

Oprykker-andet-holdet til serie 2 i 2002'
 

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    Klargøring til kampen Brabrand - Esbjerg
  • Klubnyt
    Aflysning af træning i dag 14/9 og i morgen fredag 15/9 - og kommentar om lørdag/søndag
  • Klubnyt
    Supersøndag med fan arrangement
Klubbens næste kampe
September 2017
25.
mandag
18.00
Brabrand IF
Herrer
M+32
ØOB Oldboys 35 år 11 mands • Kreds 3
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Skovbakken OB
Brabrand IF's Idrætsanlæg
25.
mandag
18.00
Brabrand IF
Herrer
M+55
ØOB Oldboys 55 år 11 mands • Kreds 15
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Stautrup IF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
26.
tirsdag
17.45
Brabrand IF
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 625
Brabrand IF's Idrætsanlæg
BMI
Brabrand IF's Idrætsanlæg
26.
tirsdag
18.00
Brabrand IF
Herrer
Senior
Herre C1 (+16) 7M - Efterår • Pulje 132
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Viby IF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
27.
onsdag
17.30
Brabrand IF
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 4 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 751
Brabrand IF's Idrætsanlæg
FC Langelinie
Brabrand IF's Idrætsanlæg
27.
onsdag
18.00
Brabrand IF
Herrer
M+32
ØOB Oldboys 30 år 11 mands • Kreds 1
Brabrand IF's Idrætsanlæg
FC Royal
Brabrand IF's Idrætsanlæg
28.
torsdag
17.30
Brabrand IF
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 3 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 625
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Grenaa IF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
28.
torsdag
19.15
Brabrand IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 1 - Efterår 2017 • Pulje 8
Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
Kolind/Perstrup IF
Arena Vest Kunstgræsbane (Aarhus)
30.
lørdag
11.00
Brabrand IF
Kvinder
U16
U16 Piger Liga 2 (2002) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 827
Brabrand IF's Idrætsanlæg
FC Skanderborg
Brabrand IF's Idrætsanlæg
30.
lørdag
11.20
Fuglebakken KFUM Århus
Herrer
U10
U10 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 544
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Brabrand IF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
30.
lørdag
12.00
VSK Aarhus
Herrer
U10
U10 Drenge C (2008) 5M - Efterår • Pulje 544
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Brabrand IF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
30.
lørdag
12.30
Brabrand IF
Herrer
U12
U12 Drenge B2 (2006) 8M - Efterår • Pulje 61
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Viby IF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Oktober 2017
1.
søndag
09.30
Brabrand IF
Herrer
U8
U8 Drenge B (2010) 5M - Efterår • Pulje 623
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Viby IF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
1.
søndag
10.00
Hadsten SK
Herrer
U10
U10 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 512
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Brabrand IF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
1.
søndag
10.00
Brabrand IF
Herrer
U8
U8 Drenge B (2010) 5M - Efterår • Pulje 623
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Stautrup IF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
1.
søndag
10.30
Brabrand IF
Herrer
U9
U9 Drenge C (2009) 5M - Efterår • Pulje 596
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Harlev IK (1)
Brabrand IF's Idrætsanlæg
1.
søndag
10.40
TMG
Herrer
U10
U10 Drenge A (2008) 5M - Efterår • Pulje 512
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Brabrand IF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
1.
søndag
11.10
Brabrand IF
Herrer
U9
U9 Drenge C (2009) 5M - Efterår • Pulje 596
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Harlev IK (2)
Brabrand IF's Idrætsanlæg
1.
søndag
11.40
Brabrand IF
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 5 (2003) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 562
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Harlev IK
Brabrand IF's Idrætsanlæg
1.
søndag
11.50
Harlev IK
Kvinder
U10
U10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 732
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Brabrand IF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
1.
søndag
12.30
Galten FS
Kvinder
U10
U10 Piger B (2008) 5M - Efterår • Pulje 732
Brabrand IF's Idrætsanlæg
Brabrand IF
Brabrand IF's Idrætsanlæg
1.
søndag
16.00
Brabrand IF
Kvinder
Senior
Jyllandsserien Kvinder - Efterår 2017 • Pulje 274
Brabrand IF's Idrætsanlæg
BMI
Brabrand IF's Idrætsanlæg